Veebruari-&Märtsibeebid 2011

Lapse esimese eluaasta mured ja rõõmud

Re: Veebruari-&Märtsibeebid 2011

PostitusPostitas ilmarine » 22.03.11, 11:49

Bellu kirjutas:Mulle pole riik beebi eest siiani veel midagi maksnud :mrgreen: Nii et tulgu ja katsugu nende gaasidega parem hakkama saada :mrgreen:

:lol: :lol: :lol:

Need vist ongi teise kuu mured, aga mis kõige hullem. Lugesin jaanuarikaid, sealsed, kellel minu pojast kuu vanemad on lapsed on, nemad kirjutavad endiselt, et laps punnitab kogu öö :shock: , et siis kuu ja rohkemgi veel või???

Aga Bellu, kas sinu tütrel kah silmad sel ajal kinni, et nagu läbi une punnitaks. Tundub taas selline teema, et vanemaid häirib see rohkem kui last.

Ja see toidutagasiheide :evil: :evil: :evil: :evil: ma vist hakkan küll varsti oma põnnile tahket toitu andma, siis pidi see lõppema :? Täna hommikul sõi ta siis ainult ühest rinnast, tahaks ikka sellel üle minna, et üks rind üks toidukord. Sest vahel olen mõtlema hakanud, et äkki ta kaanib ennast ka rinnapiimast üle ja sellepärast on ka tagasiheide nii suur. Noh täna siis üks rind, pool tundi sõi, oli peale sööki rahulik ja hetkel on unedemaa piiril, aga kahjuks lamab mu laps loigus, sest peale seda, kui ta oli täis oksendanud minu kõhu, õla ja rinna, siis voodis tal lihtsalt veel voolas suust seda piima välja. Nüüd on pluus nabani märg, pea alla on juba mitmeid linu märjale loigule peale pandud - no minumeelest pole vist eriti mugav sellises loigus und magada... aga neid bodysid ja voodilinu iga hetk ma vahetada ei jõua. Vastasel juhul jääks kõik magamised magamata, sest emme muudkui vahetab lapse riideid
ilmarine

PostitusPostitas ilmarine » 22.03.11, 12:10

hmm helistasin taas imetamisnõustajale, et veidi seda tagasiheidet arutada. esimest korda kuulsin lauset, nii vana laps - peaks juba see tagasiheide olema vähenenud. Siiamaani oli jutt ikka, et see ongi ok ja kuni pool aastat võib nii olla ja seda võibki palju tulla.

et siis pealelõunat perearsti juurde kaaluma.
ilmarine

PostitusPostitas Bellu » 22.03.11, 12:16

jah, punnitab läbi une, silmad kinni. Ja läbi une saab nagu kurjaks või on tal valus, aga hakkaks nagu nutma ja siis jälle vait natuke aega. Kuidagi hale on seda kuulata ja vaadata :(
ilmarine, mul oli esimese lapsega meeletult suur toidu tagasiheide, hakkasin sellepärast juba 4-kuuselt tahket ka andma. Siis hakkas vaikselt taanduma, aga esines vahel piima väljatulemist ikka. Ma ei mäleta, kaua seda tagasiheidet tuli, aga kui aastaseks sai, oli asi juba päris korras. Äkki see imetamisnõustaja sai aru, et laps sul 1-aastane, mitte 1-kuune?
Bellu

PostitusPostitas Arabella » 22.03.11, 12:59

Võrdlete siin nõuka aegset toitmist ja tänapäeva...mina pole elusees rinnapiima saanud, söödeti mulle juba sünnist saati piima ja tummi ja kuna vanaema töötas kondiitrina, siis a'la poole aastaselt sõin juba sefiiri ja muud siukest magusat nänni :D
Kui Kedilin sündis, siis igalpool foorumites räägiti, et ikka rinnapiima anda ja kasvõi hambad ristis ja mingit lisatoitu pmst enne 5-6 kuuseks saamist vaja ei ole, aga mina toimisin ikka teistmoodi, rinnapiima sai peaaegu kuu aega, siis hakaks saama RPA'd ja kuskil kolme kuuselt tegi ta tutvust juba ploomipüreega, sealt edasi siis igasugu juurvilja püreed ja umbes poole aastaselt sai esimese lihaga püree, samuti andsime vahest kohupiima ja muidu selliseid piimatooteid ja ma võiks öelda, et mu lapsel pole ühtegi allergiat ega mingit mud probleemi...ja katsugu keegi tulla ütlema, et probleemid ei pruugigi lapseeas ilmneda vaid alles täiskasvanuna. :nui:
Nüüd kui Kennet sündis, siis olen end ikka sundinud rinnapiima andma aga kuna see hakkab vaikselt otsa saama, siis olen endale juba sisendanud, et pole probleemi, ei juhtunud mul tüdrukuga midagi, ei juhtu ka poisiga, mõlemad lapsed on normaalkaalus ( isegi üle selle ) ja arenevad oma eakohaselt väga kenasti.
Arabella
perefoorumlane

PostitusPostitas loki » 22.03.11, 13:40

Aga huvitav et lehmapiima ei tohi anda. Vanasti ju oligi lehmapiim ja tumm.
Lapsena olin ma terve aga nüüd täiskasvanuna, no ikka ju külmetushaigused ja nii... Aga ma arvan et see on pigem sellest, et söön ju peamiselt töödeldud toite, E-ained sees. Ei pese ennast külma või jaheda veega, ei käi suviti nii palju paljajalu kui lapsena, pipardan kui merevesi pole väga soe (lapsena käisin juba aprillis-mais ujumas). Kõik see euromugavus mõjutab ilmselt minu tervist praegu palju rohkem kui see, et ma imikuna keefiri jõin.
loki

PostitusPostitas Bellu » 22.03.11, 13:46

Mina olin imikuna allergiline, tegelikult teismeeani välja. Olin oma võrevoodis röökinud, ise löövet täis.Eks see siis sügeles ma usun. Ma küll ei tea, millega mind söödeti, aga arvata võib, et see oli lehmapiim, mis sedasi mõjus. Vaevalt, et tsitruselisi või nt sokolaadi beebile anti :D Täiskasvanuaes probleeme pole, igal pool arstide juures ütlen alati, et allergiaid pole.
Bellu

PostitusPostitas Süstik » 22.03.11, 14:59

Nonii, meil arstil käidud. Kris kaalub 5,25 kg ja on 58cm pikk. Oli arstil niiii tubli, ainult lõpus kisas hetkeks kui süst tehti aga muidu pidas ennast väga kenasti üleval. Muidu kõik hästi aga pojal õlavööde natukene nõrk ja arst kirjutas saatekirja välja...seega varsti hakkame võimlemas käima.

Mina hetkel väga rahul. Poja ei jonni praktiliselt üldse, hakkab rahmeldama peamiselt siis kui kõht tühi. Öösel laseb mul ka kenasti magada. Eile õhtul sai pool 11 magama pandud ja ainukene öine äratus oli pool 5. Väikeseid vahesööminguid meil enam praktiliselt pole, sööb ühel söögikorral kenasti kõhu täis. 120ml pitsitab tavaliselt sisse..

Homme siis kuuleb kuidas on minuga asjalood, ehk siis saan ka lõpuks sünnitusjärgsesse kontrolli.
Kasutaja avatar
Süstik

PostitusPostitas loki » 22.03.11, 16:50

Panen oma päevakava kirja. Selline on siis ilma äratamisteta ja lapse enda kava. Vahel äratan kui ikka mingi uneaeg väga pikaks tahab minna.
Kaldkriipsuga on siis on siis enavähem aeg, millal tegevus algab. Sinisega kirjutasin tegevused, mida iga päev ei ole.

9.30 / 10.00 päeva algus, protseduurid, söök, veidi mängimist
11.00 magamine õues (rõdu). imelik, et see on alati täpselt 11.00.
11.00-14.00 - tuulutan toad, tolmuimeja, põrandapesu, oma tööasjad, toidutegu
14.00 / 14.30 söök, mängimine pikemalt (mänguasjade ja piltide vaatamine, laul, võimlemine)
15.30 / 16.00 magamine õues (vankriga)
15.30-18.00 - kui vankriga ei viitsi ja lihtsalt rõdu, siis jälle minu vaba aeg :)
18.00 / 19.00 söök, isa-lapse kvaliteetaeg, võimlemispall, puuksude väljaajamine
20.00 / 21.00 lühike magamine (seda vahet alati pole)
20.00-21.00 salatoimikud tv6-st :)

22.00 / 23.00 söök, lapse-isa kvaliteetaeg
21.30 või 23.30 (vastavalt kas sinises tekstis uinak toimus) vanniaeg
22.00 või 00.00 õhtusöök
22.30 või 00.30 magamine
03.00 / 04.00 söök
05.30 / 06.30 söök
loki

PostitusPostitas loki » 22.03.11, 16:55

Et siis kell on 15.52 ja nagu näha, laps on rõdul (täna ei viitsinud vankriga minna, eile oli tal (ja mul) palju väntsutusi ja mitu korda vankri ja turvahälliga väljaskäimist), mul on õhtusöök tehtud, toad puhtad ja tuulutatud, töömeilid saadetud, alkovaba õlu laual ja saasta-sarjad telkust mängimas :mrgreen:.
Ja seda mõnu on nüüd julgelt 18-ni.
loki

PostitusPostitas KrissA » 22.03.11, 18:09

Nonii, ka minul on nüüd aeg siia teemasse üle tulla. Pisike Elis sündis eile kell 18.18, mõõtudega 4175 g ja 52 cm.
KrissA

PostitusPostitas ilmarine » 22.03.11, 18:19

heh, meie laps ka hetkel rõdul magamas!!!, aint magamistuba meil enam hetkel ei ole :)

Käisime siis kah poissi kaalumas. Juurde ikka päris kenasti tulnud ja seda ainult rinnapiimaga, jeeee olin endamisi uhke. Taavi siis hetkel 4920g. Krisile jääme küll kõvasti rohkem alla, kui sündides. Igatahes miskit halvasti siis olla ei saa ja see tagasiheide ongi meie poisi eripära, eks me leota last ja ennast siis okses edasi :wink: Bellu, võimalik, et imetsmisnõustaja sai valesti aru, aga minu õnn, et sai, me saime kaalule. Tegelt oligi mul plaan homme kuhugi kaalu otsima minna, see sai täna tehtud.

KaidiT . millega sa aknet puhastad, poiss kah jube punniline, peale röökimist eriti nähtavad kõik. Ise arvan et see tagasiheide kah veits mõjutab näonahka, kogu aeg ju nire näol

Kuulge kuidas teie laste tuberkuloosi vaktsiini kohad elavad. Ma tean et see võib ka mõdanema minna ja poisil ilmselt ka läheb. Süstekohal suur punane punn ja naha all juba näha mäda. kas kellelegi räägiti, mis siis tegema peab, kui pealisnahk katki läheb ja mäda hakkab välja tulema, kas puhastada millegagi, panna plaaster peale vms

KrissA - Palju õnne ja teretulemast!
ilmarine

PostitusPostitas KaidiT » 22.03.11, 18:31

Higipunne puhastan tavalise kraaniveega ,peale igat söömist. Ilusti tõmbuvad tagasi ,aga hommikuks on jälle tagasi ,et peaks öösel ka peale söötmist pesema .
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
KaidiT

PostitusPostitas Diaana » 22.03.11, 19:17

Natukene veel ja ma annan äia naisele vastu vahtimist :nui:
Minu päikseline päev veereb nüüd masendavasse õhtusse, tuju jäädavalt null. Ainult see pisike nööbinina siin kõrval nohisemas teeb veel meele veidigi rõõmsamaks.

Mul meheõe jutust meelde jäänud nagu, et saialille tinktuuriga võib seda vaktsiini kohta siis puhastada.. Aga pead päris pakule ei julge panna.. :-$
M, 2011
K, 2014

Pilt
Kasutaja avatar
Diaana

PostitusPostitas loki » 22.03.11, 19:27

ilmarine kirjutas:Kuulge kuidas teie laste tuberkuloosi vaktsiini kohad elavad.

See on seal käsivarrel jah? Või noh, ma ei tea mis selle koha nimi on...

Mu beebs kaalus täna hommikul 4,19. Loodan, et esimese kuu sünnipäevaks (neljapäeval) saab ta sünnikaalu 4,2 kätte.
Ja tal nüüd samamoodi on hakanud toit välja tulema. Enne lihtsalt nirises suunurgast või krooksuga veidi tuli. Aga nüüd ikka korralikud portsud. Enam ei saagi niisama diivanil teda õlale panna. Peab hakkama pehmet mööblit ja enda ja lapseriideid kaitsma. Jee lapimajandus!

Kui veel rase olin, siis jubedalt kartsin seda, et kui titt platsis, siis saab kodus kõikidest tubadest hetkega mingi beebimajand, lappide ja piimahaisuga. Õnneks nii pole läinud, koguaeg koristan asju ära, vannid värgid, mänguasjad, kõik on kuskil ära. Aga vot lappe peab küll iga võimaliku koha peal valmis olema. Saaks veel köögis mingi süsteemi rinnapumba juppide, piimakogumise topside, luttide ja nibukaitsmete kuivatamiseks. Praegu kõik mingi rätiku peal töötasapinnal. Mõtlen seda sterilisaatorit ikka osta. No et siis asjad vähemalt seal sees, kuigi muus osas ei näe nagu asjal mõtet...
loki

PostitusPostitas Arabella » 22.03.11, 19:58

ilmarine kirjutas:Kuulge kuidas teie laste tuberkuloosi vaktsiini kohad elavad. Ma tean et see võib ka mõdanema minna ja poisil ilmselt ka läheb. Süstekohal suur punane punn ja naha all juba näha mäda. kas kellelegi räägiti, mis siis tegema peab, kui pealisnahk katki läheb ja mäda hakkab välja tulema, kas puhastada millegagi, panna plaaster peale vms

Meil läks mõned nädalad tagasi see süsti koht hästi koledaks, tuli hiigelsuur mädapunn ja ümbert oli punane, vannis läks punn vist katki, sest kuivatades vaatasin, et selle koha peal suur auk, järgmine päev tuli koorik peale, mis omakorda sai järgmise vanni ajal maha pestud...no ja pmst need aina uuesti tulevad koorikud tulevad jälle vannis maha, samas "haav" läheb iga korraga aina väiksemaks ja ei puneta enam.
Arst ütles, et puhastada pole vaja, katki teha ise ei tohi mingil juhul ja kui väga veritsema vms hakkab, siis võib väikse sideme peale panna, aga üldiselt on hea, kui see nö. haav on koguaeg lahtiselt.
Arabella
perefoorumlane

EelmineJärgmine

Mine Beebi

Kes on foorumis

Kasutajad foorumit lugemas: mhm ja 8 külalist