Hoidised

Lihtsalt head toidud ja retseptid

Re: Hoidised

PostitusPostitas linzu » 23.08.11, 17:02

Keetsin pehmeks, kallasin läbi sõela (kestad, seemned välja) ja siis keetsin suhkruga paksemaks ning purki.
Kasutaja avatar
linzu
perefoorumlane

PostitusPostitas Artemis » 02.09.11, 19:48

Proovisin ükspäev aroonia-suvikõrvitsa moosi. Keegi siit foorumist ka tegi, et nagu vale-mustikamoos pidi tulema. Vot mulle ei meeldinud ja enam ei tee. Eriti muidugi ei meeldinud seetõttu, et söödavaks tegemiseks pidi niipalju suhkrut sisse toppima. Aga ilmselt kui enam mitte midagi järgi pole, siis sööme ära.

Arooniasiirupit tegin ka, mingi sellise keerulisema variandi mida pidi mitu-mitu korda läbi keetma- jahutama- seista laskma. Tööd oli, aga maitse tuli seeeest nagu kirsisiirupil. Seda ma teen ilmselt veel, sest hoolimata sõbrannadehordidest mu põõsaste kallal, pole need ikka otsas.

Lisaks tegin ka pirnikompotti. Lihtsalt mitte midagi muud ei saanud neist pirnidest teha ja proovisin. Ma pole kindel kas me neid eriti sööme, eriti ei isuta nende järgi.

Mees juba ütles, et meil on kelder peaaegu täis hoidiseid, et kas aitama ei hakka. Samas on õunamahlad, kõrvitsad ja kapsad tegemata. Moosi peaks ka veel tegema, kui õunu saaks.
Artemis

PostitusPostitas S2rasilm » 07.09.11, 0:07

tehtud tomati-sibula m6gin ja marineeritud peet. Homme teen j6hvikamoosi ka.
Kasutaja avatar
S2rasilm
Moderaator

PostitusPostitas merczy » 19.06.14, 20:52

Mis teil sellel aastal plaanis?
Letšo ja marineeritud paprika peavad olema, neid meil kulub. Kui veab, siis saab kukeseeni ka sügavkülma. Marju sellel aastal vist ei pane sügavkülma.
Kasutaja avatar
merczy
perefoorumlane

PostitusPostitas kiisuemme » 24.06.14, 22:35

Ma panen ilmselt vaid jäässe marju ja maitserohelist. Pole aega hoidiste tegemiseks see aasta..
Every saint has a past. Every sinner has a future.

Luuletused | Mängud | Kodufoorum
Kasutaja avatar
kiisuemme
Administraator

PostitusPostitas merczy » 19.08.14, 20:59

12 purki letšot tehtud. Kuna paprikad alles valmivad, siis tuleb neid veel palju sisse teha.
Kasutaja avatar
merczy
perefoorumlane

PostitusPostitas Artemis » 20.08.14, 15:38

Mul sel aastal hoidistega kehvasti, pole aega katsetada ja mässata. Hädapärase teen öösiti uneaja arvelt ära.
Moosid, mahlad, siirupid, hapukapsas tuleb kindlasti teha, ilma nendeta me talve üle ei ela.
Kurke olen meeletult teinud sel aastal.
Aga igausuguseid juurviljamöginaid või letšosid pole jõudnud teha. Aga pean pingutama.
Maitsetaimi ja rohelist olen kuivatanud ka veidi, aga tuleb ka soolata veel.
Artemis

PostitusPostitas muumimamma2 » 29.09.14, 21:35

Mida huvitavat olete hoidistanud sel aastal?
jagage retsepte:D
muumimamma2

PostitusPostitas merczy » 29.09.14, 22:00

Letšo, marineeitud seened ja marineeritud paprika.
Kasutaja avatar
merczy
perefoorumlane

PostitusPostitas Artemis » 30.09.14, 16:09

Ma ei teagi, mis on huvitav sinu jaoks.
Ma olen sel aastal teinud selliseid klassikalisi vanakooli asju, mida varem pole teinud. Marineeritud seened, seened omas mahlas, soolatud seened :) PArem panin ainult külma, aga sel aastal olen metsikult seenel käinud.
Esimest korda tegin ka peedisalatit sisse.

Üks teistmoodi hoidis mida teen on kõrvitsasalat õunamahlaga. Sinna hoidisesse ei lähe grammigi äädikat.

Kõike muud olen ka teinud, mis vähegi kannatab teha.

Mul kukkus maakeldri riiul kokku lausa. Kadu - ca 20 purki maasikammoosi, aprikoosimoosi, seeni, letsot. Uued riiulid tulevad metallist :D Teise sügavkülma peame ka ostma. Praegu on tavaline sügavkülm ja üks eraldi südavkülma kapp, aga sellest on vähe. Jube :)
Artemis

Eelmine

Mine Retseptid

Kes on foorumis

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline