Neerupõletik

Küsida võib kõike!

Neerupõletik

PostitusPostitas Külaline » 28.04.09, 10:55

kas kellegil siin on olnud kogemusi neerup6letikuga?kui jah siis kui kaua teil paranemine aega v6ttis ja kas see haigus v6ib ka tagasi tulla?olen väga mures,et ei saagi sellest haigusest päris terveks mul oli väga äge neeru p6letik mis on natuke paremaks läinud.kas väljas tohib käia v6i peaks toas olema.olen praegu kodusel ravil järgmine nädal lähen arsti juurde kontrolli.
Külaline

PostitusPostitas Mormelar » 28.04.09, 12:52

Kaks erinevat asja on neerupõletik ja neeruvaagnapõletik, neist viimane on väheke raskem ja enamasti haiglaravi nõudev.
Selle haigusega kahjuks jah selline lugu, et kui kord olnud, siis jääbki tagasi tulema. Võid väljas käia, aga neerud topelt sooja, villane sall ümber.
Mirith '05 ja Melian '08 Pilt
Kasutaja avatar
Mormelar
Moderaator

PostitusPostitas CRISTAL » 28.04.09, 13:18

Minul kogemus mõlemaga, neeruvaagnapõletikuga olin raseduse aeg haiglas 1,5 nädalat, jubedad valud olid ja palavikuga, neerupõletiku ravi oli ka haiglas pelgus nefroloogias vms, mul oli raskem varjant, aga nüüd nagu kõik korras :D loodame, et rohkem ei tule...
Aga soojas pead jh neere hoidma, ka suvel, mitte palja nabaga ringi laskma, seda kindlam, et tagasi ei tule :wink:
CRISTAL

PostitusPostitas siilu » 28.04.09, 17:08

Mul on ka korra neeruvaagnapõletik olnud. Põletikunäitajad olid nii hullud, et taheti haiglasse panna. Perearst otsustas siiski, et vaatame, mis koduse voodirežiimiga saab. Sellest on möödas juba 2,5 aastat, aga siiamaani annavad neerud vahel tunda- ma ei usu, et põletik just on, aga vahel selg ikka valutab neerude koha pealt.

Eriti hästi hakkasid nad tunda andma angiiniga.. jube, palavik oli 39,5 ja kurk nii valus, et neelata ei saa ja siis selg ka valutas :S :cry:

Aga sulle soovitaks jah soojas hoida ennast, mitte väga vürtsikaid/soolaseid toite süüa- koormab ja ärritab kuseteid vähem. Kindlasti teha antibiootikumide kuur lõpuni, mitte nii, et ahh mul on juba parem ja pooleli jätta- siis on kordumisoht suurem. Soovitatakse tarbida ka palju vedelikku, et baktereid välja pesta- eriti hea on jõhvikamahl, mida soovitatakse põiepõletiku puhul vähemalt, ma arvan, et ega ta preagu ka halba tee.

Igatahes, saa siis ilusti terveks! :)
Kasutaja avatar
siilu
perefoorumlane

PostitusPostitas Kaisukott » 30.04.09, 14:47

neeruvaagnapõletik oli minul poolteist aastat tagasi. sümptomid olid suht samad mis põiepõletikul alguses ja mina ravisingi enda meelest põie põletikku, sest seda oli mul ennegi olnud ja teede ja käsimüügi ravimitega korda saanud.
Seekord enam jagu ei saanud.
Poole tunniga tekkis vappekülm ja palavik 39,6. Nädalavahetus oli just ja arstile ka ei saanud. Palavik lõi lõpuks üle 40 ja külje sees olid valud. Püsti enam käia ei saanud ja Esmasp. hommikul viidi haiglasse.
Seal kohe süstid ja tilgutid peale ja kolmap. avastati, et ravi ei sobinud minu bakteriga.
No ühesõnaga. Siiani on nii, et kui tunnen mingitki kahtlast tunned põies - siis olen hirmust kange. Seda valu ja õudu ei soovi ma kellegile!
Neerud sooja nagu ennegi juba õeldud ja määratud ravi kindlasti korralikult ära lõpetada.

Head paranemist!
Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
Kaisukott

PostitusPostitas Külaline » 30.04.09, 15:24

pühapäevani pean veel rohte v6tma ja reedel arsti juurde siis v6etakse uuesti proovid siis saan teada kas olen terveks saanud v6i ei v6i mis ültse edasi saab.ma nii kardan,et äkki selle ajaga ma päris terveks ei ole veel saanud :(
Külaline

PostitusPostitas külaline » 30.04.09, 17:13

Mul ka neeruvaagnapõletik olnud. Kaks nädalat kodus sellest esimene voodirežiimil, kontsad keelati pikemaks ajaks ära. Ja lisaks: leesika-kummeli teed tuleb ohtralt juua. Nüüd kui vahel neerud tunda annavad teen kohe teed.
külaline

Mine Anonüümne foorum

Kes on foorumis

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist